Aktualności
100 urodziny Pani Elzy Manikowskiej
2020-03-02

Setne urodziny w życiu człowieka to chwila niezwykle doniosła, lecz dla wielu spośród nas po prostu nieosiągalna. Mieszkance Śmiardowa Złotowskiego, Pani Elzie Manikowskiej, w dobrym zdrowiu udało się dotrwać do tego wyjątkowego jubileuszu, stąd niezwykle uroczysta oprawa jej święta.  

Był to dzień wielkiej radości zarówno dla Jubilatki, jak i jej najbliższych, krewnych, znajomych i sąsiadów, ale również wszystkich mieszkańców gminy, gdyż Pani Elza przeżyła cały wiek naszych wspólnych dziejów, doświadczyła trudów i radości z tym związanych i była świadkiem dorastania kolejnych pokoleń lokalnej społeczności.

 Pierwszym elementem obchodów była msza święta sprawowana w intencji Jubilatki, którą w kościele filialnym w Śmiardowie Złotowskim odprawił ks. Stanisław Goszyc. W restauracji Poziomka odbywał się ciąg dalszy uroczystości.  Z okazji setnych urodzin listy gratulacyjne przesłali zarówno Prezydent, jak i Premier RP.

Z życzeniami i prezentem pojawili się także wójt gminy Zakrzewo Marek Buława oraz zastępca wójta i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Dorota Murach. Z okazji wyjątkowego Jubileuszu 100 urodzin  władze przekazały, w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców Gminy Zakrzewo, serdeczne podziękowania za wszelkie poświęcenia minionych stu lat i złożyły najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i pogody ducha, optymizmu na co dzień, wielu niezapomnianych chwil spędzonych w gronie najbliższych oraz następnych jubileuszy.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy