Aktualności
Złote Gody w Gminie Zakrzewo
2021-09-09

Wójt Marek Buława wraz z Dorotą Murach – zastępcą wójta i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego gościli pary małżeńskie z terenu gminy, które w tym roku obchodzą pięćdziesięciolecie ślubu. Najważniejszym elementem uroczystości było odznaczenie nadanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Takie uroczystości, jak dzisiejsza, zmuszają do refleksji, gdyż pół wieku wspólnej drogi przez życie to nie tylko święta i radości, lecz także smutki i problemy. To w sumie aż 18 262 dni, z których znaczna większość to po prostu codzienne, rodzinne życie. Tym bardziej docenić należy, że aż osiem małżeństw z terenu Gminy Zakrzewo w tym roku świętuje swoje pięćdziesięciolecie. Są to:

Państwo Barbara i Zygmunt Dyba

Państwo Elżbieta i Franciszek Kamińscy

Państwo Irena i Józef Kamińscy

Państwo Krystyna i Marian Marchlewicz

Państwo Genowefa i Henryk Pasisz

Państwo Urszula i Zdzisław Szczodrzy

Państwo Helena i Piotr Wajstok

Państwo Urszula i Franciszek Wiebskowscy

Uroczyste wręczenie medali odbyło się dziś w sali Rodła Domu Polskiego w Zakrzewie. Wójt oraz zastępca wójta złożyli szacownym Jubilatom serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia z okazji tak pięknego jubileuszu oraz wręczyli pamiątkowe odznaczenia. Nie mogło z tej okazji zabraknąć słodkich niespodzianek oraz symbolicznego spotkania z udziałem władz gminy w gronie najbliższych.

Był to moment szczególny i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, ale także ich rodzin oraz władz samorządowych. Historie poszczególnych rodzin budują historię gminy i historię całego społeczeństwa. Tak ważna rocznica, jak pięćdziesięciolecie, to również doskonały przykład i wzór dla młodych małżeństw. Z okazji złotych godów dołączamy do najserdeczniejszych życzeń zdrowia i długich kolejnych lat wspólnego życia.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy