Aktualności
Dobranocka „Mamy czas… no nie wiem”
2021-10-01

W sali Rodła Domu Polskiego-Centrum Idei Rodła odbyła się premiera jedenastego już spektaklu będącego efektem współpracy grupy seniorów z Mikołajem Mikołajczykiem.

Przygotowania do premiery trwały miesiąc, będący okresem żmudnej codziennej pracy i wielu prób. Efekty współpracy seniorów z Grupy Spektaklowej z reżyserem, choreografem i tancerzem Mikołajem Mikołajczykiem jak zwykle przerosły najśmielsze oczekiwania, gdyż nieomal godzinny spektakl spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Jedną z przyczyn z pewnością była gra seniorów z Grupy Spektaklowej, jak również wspaniałe układy taneczne.

Sam temat skłania do bardzo głębokiej refleksji nad życiem, jego bezwzględnym przemijaniem, upływem czasu i brakiem pewności dnia następnego. Z założenia mamy jeszcze na wszystko czas, ale czy aby jest tak na pewno? Czas zawsze trzeba mieć na to, co w życiu najważniejsze: uczucia, emocje, spotkania, marzenia, pasje i sny… bez względu na wiek czy status społeczny. W ramach podsumowania premiery wspomnieni zostali aktorzy z grupy, którzy brali udział we wcześniejszych spektaklach, a których niestety nie ma już wśród nas: są to ś.p. Danuta Okońska i ś.p. Edmund Bindek.

Twórcy spektaklu: Maria Trokowska, Alicja Dąbek, Danuta Zdrenka, Jan Wojciechowski, Łucja Podlewska, Eugenia Płaczek, Jerzy Podlewski, Bogdan Dąbrowski, Janusz Okoński, Jan Cieślik, Pamela Borkowska, Ada Mielke, Klaudia Pioch, Łukasz Rochna, Agnieszka Fertała, Łukasz Błażejewski, Barbara Matysek-Szopińska, Henryk Szopiński i Mikołaj Mikołajczyk. Projekt ten współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy