Aktualności
KGW na Narodowej Wystawie Rolniczej
2018-12-03

Sześć kół z terenu powiatu, w tym dwa reprezentujące gminę Zakrzewo, brało udział w Narodowej Wystawie Rolniczej. Wyjazd do stolicy Wielkopolski odbywał się pod szyldem Lokalnej Grupy Działania Krajna Złotowska i stanowił jeden z elementów promocji zarówno LGD jak i całego regionu. Reprezentację powiatu stanowiły KGW Osowiec, KGW Czernice, KGW Tarnówka, Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręconych Kobiet z Lipki, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sołectwa Krzywa Wieś oraz panie ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Nowa Święta.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, wystawa zlokalizowana była na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trzech odrębnych pawilonach. Pierwszy spośród nich był przygotowany celem promocji polskiej żywności wysokiej jakości i odbywały się tu  degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje. Swoje osiągnięcia zaprezentowały między innymi koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne.

W kolejnym pawilonie wystawiono ekspozycję prezentującą historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz najnowocześniejsze urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikowania nawozów podczas upraw. Kolejną sekcję stanowiła część wystawiennicza, w której prezentowane były zwierzęta z polskiej hodowli, w tym konie, owce, kozy, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych.  

- Dzięki współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa mogliśmy gościć na Narodowej Wystawie Rolniczej zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich godnie reprezentowały obszar naszej Krajny Złotowskiej. Można było skosztować czerniny z kluskami, przepysznej kaczki, potrawkę z ryżem, bigosu z pieczarek, żeberek w kapuście oraz makaronu w sosie kurkowym. Na słodko spróbować można było leguminy cytrynowej oraz wypieków ciast i pierniczków. Na stoisku gościliśmy Panią Izabellę Byszewską, prezes Zarządu Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Podczas trwania wystawy obecny był również dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Poznaniu Pan Bogdan Fleming, który osobiście wręczył każdemu z kół podziękowanie za owocną współpracę. Dziękujemy za czynny udział naszym paniom - relacjonuje dyrektor biura LGD, Marek Romaniec.

Foto LGD Krajna Złotowska


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy