Aktualności
Uroczystości rocznicowe w Zakrzewie
2019-01-29

 

29 stycznia w południe pod Pomnikiem Obrońców Polskości Ziemi Złotowskiej 1772-1945 odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę wyzwolenia Zakrzewa. - Odzyskaliśmy wolność. Wolność zniewoloną na kolejne lata – podsumował wydarzenia sprzed 74 lat wójt gminy Zakrzewo, Marek Buława.

Apel ten był symbolicznym gestem oddania należnej czci wszystkim tym osobom, które zapłaciły za wolność Zakrzewa i okolic swoją krwią tym samym poświęcając zdrowie i życie realizacji idei V Prawd Polaków. W apelu, pomimo niesprzyjającej pogody, udział wzięło wiele osób: m.in. przedstawiciele władz gminy, radni Rady Gminy Zakrzewo, delegacje i poczty sztandarowe jednostek samorządowych, szkół, sołectw i różnorodnych organizacji a także przedszkolaki i mieszkańcy.

Szeroki przekrój społeczny i wiekowy uczestników uroczystości rocznicowych sprawił, że była to nie tylko lekcja historii, ale i okazja do poważnej analizy współczesności. Z ust przemawiających pod pomnikiem padły bowiem ważne pytania o to, czy aby na pewno należycie wykorzystujemy odzyskaną z wielkim poświęceniem wolność i szanujemy swoich współbraci w należny ich sposób. Nigdy jeszcze pytania o aktualność prawd, szczególnie zaś pierwszej w obliczu wydarzeń i wyzwań współczesności, nie były tak aktualne i warto o tym przypominać.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy