Aktualności
Gminny Dzień Sołtysa
2019-03-18

 

W piątek w sali wiejskiej w Starej Wiśniewce odbyło się spotkanie władz gminy z sołtysami pełniącymi swoje funkcje w minionej kadencji. 11 marca obchodzone jest w Polsce święto wszystkich sołtysów. Jego pochodzenie nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne.

Dzień Sołtysa ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w życiu polskiej wsi.  W sołectwach rozpoczynają się właśnie zebrania wyborcze, podczas których zmieni się władza w części spośród czternastu wsi, zatem tegoroczne spotkanie zorganizowane z inicjatywy władz gminy było zapewne ostatnim w takim składzie osobowym.

Wójt Marek Buława wraz z zastępcą, Dorotą Murach, wręczyli wszystkim obecnym w imieniu własnym oraz mieszkańców gminy podziękowania za wkład pracy na rzecz dobra wspólnego oraz zaangażowanie w życie sołectwa w minionej kadencji. Życzyli przy tym, aby dalsza działalność była nadal źródłem radości i dumy oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Którzy spośród sołtysów kontynuować będą swoją działalność, a w których miejscowościach wybrani zostaną nowi, przekonamy się już w najbliższych dniach.

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy