Aktualności
Eliminacje gminne OTWP
2019-03-18

W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zakrzewo odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym udział wzięło łącznie nieomal trzydziestu uczniów. Celem organizacji tego konkursu jest m.in. popularyzacja zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa, znajomości przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony. Komisja obradowała w składzie Kazimierz Wiebskowski (przewodniczący), Jerzy Gniot oraz Edmund Kabattek.

Po sprawdzeniu testów, na rozwiązanie których uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe mieli maksymalnie 45 minut, okazało się, iż były one w tym roku stosunkowo trudne, jednak uczniowie poradzili sobie z nimi dobrze.

Wyniki:

Grupa młodsza (klasy IV-VI SP)

1. Łukasz Szopieraj

2. Jakub Kaczmarek

3. Wojciech Włodarczyk-Dzioba

Grupa starsza (klasy VII-VIII oraz III gimnazjum)

1. Sławomir Kabattek

2. Magdalena Stippa

3. Paulina Gniazdowska

Najlepsi zawodnicy eliminacji na szczeblu gminnym wezmą udział w powiatowej edycji OTWP który odbędzie się w Tarnówce, organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali pamiątkowe dyplomy oraz upominki – karty podarunkowe. Konkurs zorganizowali wspólnie Urząd Gminy wraz z Zarządem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych.

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy