Aktualności
Zlot zakończony sukcesem
2019-06-11

Sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym zakończył się tegoroczny Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych w Zakrzewie.

Impreza z roku na rok staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i gości, którzy chętnie i wręcz tłumnie pojawiają się na zlocie. Ma na to wpływ zarówno rosnąca liczba interesujących, wartych zobaczenia, modeli aut, jak i stanowiący uzupełnienie programu bogaty program artystyczny.

Pierwsza część zlotu odbyła się w Złotowie, gdzie mieszkańcy miasta przez ponad półtora godziny mieli możliwość obejrzenia aut zlotowiczów, wśród których były zarówno wozy strażackie (najliczniejsza grupa samochodów) z różnych epok, zabytkowe milicyjne polonezy, motocykle, duże samochody wojskowe z napędem 4 x 4 jak i liczne PRL-owskie klasyki – maluchy, syrena, polonezy itp.

Następnie wszyscy uczestnicy udali się do Zakrzewa na centralne miejsce zlotu. Po drodze towarzyszyli im liczni mieszkańcy, którzy z zainteresowaniem obserwowali przejazd. Później już wszyscy chętni mogli z bliska obejrzeć każdy spośród modeli, ponadto pojawiła się możliwość by zasiąść za kierownicą niektórych modeli.

Rzecz jasna najchętniej korzystali najmłodsi fani motoryzacji. Również z myślą o dzieciach przygotowano niezwykłą, barwną i żywiołową zabawę pod szyldem splash of colours, która była hitem imprezy. Organizatorzy, OSP Zakrzewo. nie zapomnieli przy tym o idei ratowania życia i zdrowia i w programie zlotu znalazły się też pokazy ratownicze z udziałem strażaków oraz te w wykonaniu policjantów z KPP w Złotowie.

Z kolei część wieczorna wydarzenia to doskonała zabawa pod chmurką: jako pierwsi na scenie zaprezentowali się członkowie zespołu Megustar, następnie zaś odbył się koncert Shantel który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów. Po jego zakończeniu o oprawę muzyczną zadbał DJ Damz – zabawa trwała mniej więcej do 3:00 w nocy, choć uczestnicy najchętniej bawiliby się do białego rana. Kolejny zlot – jak uczy doświadczenie możemy przypuszczać, że jeszcze bardziej imponujący i bogaty w atrakcje – już za rok!

Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Zakrzewie, współorganizatorami zaś samorząd Gminy Zakrzewo, Powiatu Złotowskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy