Aktualności
Chodnik pół na pół
2019-06-12

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami władze Powiatu Złotowskiego i Gminy Zakrzewo wspólnie wybudują ciąg dalszy chodnika w Czernicach. Inwestycja ta jest już przesądzona, gdyż w Starostwie Powiatowym została podpisana umowa w tej sprawie: gmina Zakrzewo przekaże powiatowi dotację w wysokości 80 tys. zł, zaś wkład samorządu powiatowego wyniesie drugie tyle.

To realizacja ubiegłorocznych ustaleń, kiedy to postanowiono, że budowa ciągu pieszego wzdłuż drogi powiatowej będzie podzielona na kilka etapów. W spotkaniu, podczas którego parafowano porozumienie, uczestniczyli starosta Ryszard Goławski, wicestarosta Małgorzata Sameć, skarbnik powiatu Grzegorz Piękoś, wójt gminy Zakrzewo Marek Buława, skarbnik Czesława Wilk oraz przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo, Krzysztof Doroszuk.

Mieszkańcy mogą liczyć, że dzięki osiągniętemu porozumieniu, podobnie jak w ubiegłym roku, w ciągu najbliższych miesięcy powstanie kolejny kilometr chodnika, dzięki czemu w sposób znaczący podniesie się poziom bezpieczeństwa.

Fot. Starostwo Powiatowe w Złotowie


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy