Aktualności
Konsul w Zakrzewie
2019-12-02

W piątek Zakrzewo odwiedził Konsul Honorowy Finlandii w Poznaniu,  Robert Jakubiec. Celem tej wizyty było spotkanie z wójtem Markiem Buława i omówienie przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami przyjazdu Mikołaja z Rovaniemi.

Pierwszym punktem spotkania była wizyta w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, gdzie omówiono wstępnie program spotkania. Konsul przedstawił swoje uwagi i sugestie organizacyjne, które pozwolą na usprawnienie przebiegu spotkania z gościem z Finlandii.

Pan Robert Jakubiec spotkał się z też uczniami, którym przedstawił szereg ciekawostek na temat Finlandii. Gość zwrócił uwagę na wystrój szkoły i gazetki ścienne, które w związku z obchodami Dni Fińskich w Wielkopolsce są tematycznie związane z tym krajem.

Następnie w gabinecie wójta rozmawiano na temat organizacji Dni Fińskich w Wielkopolsce, w spotkaniu tym udział brali członek zarządu województwa wielkopolskiego, Jacek Bogusławski oraz radny sejmiku wojewódzkiego, Henryk Szopiński.  

Przypominamy, że Mikołaj z Rovaniemi w Zakrzewie pojawi się w poniedziałek 9 grudnia. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się o godz. 10:00 w hali widowiskowo-sportowej, ze względów organizacyjnych zainteresowanych wzięciem udziału w tym wydarzeniu zapraszamy na miejsce najpóźniej o 9:30.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy